Jürgen Mayer H. (on-line přednáška)

datum: 28. ledna 2021 / 16.00
formát: YouTube (kanál @Masters of Architecture)
přednáškový projekt: Master of Architecture
pořadatel: SARP Katowice (Polsko)
partner: Kabinet architektury, nazávislá platforma pro architekturu, design a umění

Na sklonku ledna roku 2021 díky spolupráci s kolegy ze sdružení polských architektů SARP Katowice máme příležitost zprostředkovat setkání s mezinárodně uznávaným německým architektem Jürgenem Mayerem H., který během 25 let své profesní činnosti vytvořil svůj vlastní nezaměnitelný jazyk. Vždy jej fascinoval průnik architektury, komunikačního designu a nových technologií. V procesu vytváření prostoru hraje u něj důležitou roli a to nejen u velkých městských projektů, ale i pro malé instalace či interiéry, použití interaktivních médií a materiálů šetřících energii. V současné době je činnost jeho ateliéru zaměřena na interdisciplinární výzkum vztahu mezi prostorem, lidským tělem a technologií.

Nejznámější realizací Jürgena Mayera H. je Metropol Parasol, originální stavba umístěná v historickém centru Sevilly. Tento pozoruhodný hybridní útvar nejen plní úlohu zastřešení náměstí, ale zároveň je archeologickým muzeem, tržnicí a vyhlídkovou platformou. Dřevěné deštníky tyčící se nad Plaza de la Encarnación se staly skvostnou pozoruhodností města a jednou z ikon současné architektury.

Mezi projekty, na kterých Jürgen Mayer H. v současné době pracuje, mimo jiné patří obytná věž RKM 740 v centru Düsseldorfu, multifunkční komplex budov ELEMENTS poblíž Sprévy v Berlíně a inovativní kampus RAW u historického nádraží v Postupimi.

28. ledna v 16.00 budeme mít výjimečnou příležitost vyslechnout Mayerovo vyprávění nejen o vzniku těchto realizací, ale i o všech jeho dřívějších dílech. S ohledem na stále přetrvávající omezení se setkání uskuteční on-line, ale velká jeho část bude mít formu dialogu, takže kdokoliv ze zúčastněných bude mít příležitost obrátit se s otázkou přímo na Jürgena, a autoři nejzajímavějších otázek budou odměněni knihami Jürgena Mayera H. s jeho vlastnoručním podpisem. Událost se odehraje v rámci projektu Mistři architektury (Master of Architecture), jež nyní slaví 15 let svého trvání a se kterým Kabinet architektury dlouhodobě spolupracuje.

Share Button